close
چت روم
آشنایی با ترشحات چهار گانه جنسی مردان

سایت آموزشی سرنا

دانلود انواع بسته های آموزشی

به حضورتان افتخار می کنیم
ما را به دوستان خود معرفی کنید : www.serna.ir

  به کانال ما در تلگرام بپیوندید

منی

 

منی، به مایع غلیظی گفته می شود که از غدد تناسلی مرد، به وسیله نزدیکی یا احتلام و یا استمنا بیرون می آید. خروج منی در زن و مرد تفاوت دارد و در مرد، دارای سه نشانه زیر است:

1. همراه با شهوت است.

2. با جستن بیرون می آید.

3. بدن پس از آن سست می شود. اگر هیچ یک از این نشانه های سه گانه و یا یکی از آنها در آن نبود، حکم به منی نمی شود؛ مگر آن که از راه دیگری یقین به منی بودن آن پیدا شود.

 

 

 

نکته : بعضی از مراجع تقلید دو نشانه اول را علائم منی می دانند...به رساله عملیه مرجع تقلید خود رجوع کنند.

 

 

 

در زن، اگر خروج ترشحات، همراه با شهوت (اوج لذت جنسی) باشد، حکم به جنابت می شود و لازم نیست با جستن بیرون آید و بدن سست شود و اگر بدون شهوت باشد، حکم به منی نمی شود؛ مگر آن که از راه دیگری یقین به منی بودن آن پیدا شود. هر رطوبت و ترشحی که از بانوان بیرون آید، لازم نیست برای آن غسل کنند؛ بلکه بسیاری از این ترشحات که با اندک تحریک جنسی از آنان بیرون می آید، منی نیست و پاک است.

  

مَذْیْ

 

 

 

مذی، به آبی می گویند که بعد از ملاعبه و بازی کردن با همسر یا شخص دیگر یا دیدن صحنه های تحریک کننده و یا تخیل صحنه های شهوت انگیز بدون جهش و بدون پرش، از شخص بیرون می آید. این رطوبت، در صورتی که مجرا آلوده به بول و منی نباشد، پاک است.غسل و وضو را باطل نمی‌کند.

 

وَذْیْ

وذی، به آبی می گویند که بعد از منی بیرون می آید. این رطوبت، در صورتی که مجرا آلوده به بول و منی نباشد، پاک است.

 

 

 

وَدْیْ

 

ودی، به آبی می گویند که بعد از بول بیرون می آید و کمی سفید و چسبنده است. این رطوبت، در صورتی که مجرا آلوده به بول و منی نباشد، پاک است.

 

  • تاریخ ارسال : شنبه 05 ارديبهشت 1394
  • بازدید : 370 مشاهده
  • نظرات : تا